Таємниця будинку з химерами в тому, що на ньому немає жодної химери

Головна таємниця «Будинку з химерами» в тому, що на ньому немає жодної химери.

Другий секрет — в тому, що робив всю цю несосвітенну хвостатих — лапчасту красу... Фігури, що додають особняка містичну ауру, ліпив друг і соратник цього знаменитого архітектора італієць Еліо Саля. Він навіть підписався під однією з них на фасаді будівлі, що, мовляв, це я, я все зробив — але мало хто звертає на сей автограф увагу. Хоча треба віддати належне і Владиславу Городецькому — йому належить основне — детальна концепція того, як повинен його будинок виглядати. Посаджений на крутому схилі, головний фасад має три поверхи, а «тил» — шість. На кожному поверсі розташовувалася фешенебельна квартира, що складається з 8 -ми або 10 -ти кімнат.

Якщо парадні сходи архітектор прикрасив підстреленими куріпками , то один із залів перетворив на незвичайний « городик», зробивши ліпнину у вигляді гарбузів з ананасами та буряка з ківі.

Городецький жив тут десять років , займаючи квартиру № 3, а решта здавав в оренду. Однак справи йшли не дуже добре, і в 1913-му він змушений був продати особняк. Після жовтневої революції будинок націоналізували, і раритетні квартири зробили комуналками , пізніше сюди заселилося Ветеринарне управління Київського військового округу, потім лікарня ЦК КПУ, а після здобуття Україною незалежності, будинок довго стояв у тріщинах . За легендою, сам архітектор напророкував будовою складну долю, сказавши на прощання: «Тут зможуть щасливо жити тільки нащадки роду Городецьких». Можливо, це і так. Ставши резиденцією президента України, дім «поправив здоров’я», пройшовши дворічний капремонт, але радувати киян він як і раніше не може. Це режимний об’єкт, екскурсії в якому бувають нечасто і по запису. Те, що будинок — непростий, відчув і Михайло Булгаков. Він говорив, що без цих «химер» не було б ні його Азазелло, ні Воланда. Шедевр Городецького на Банковій не тільки обволікає містицизмом, а й виконує бажання! Треба відшукати на ньому крокодили — чика і, дивлячись на нього, прошепотіти найзаповітнішу мрію. Кажуть, збувається.

м. Київ, вул. Банкова, 10


Источник: “http://domik.ua/novosti/tayemnicya-budinku-z-ximerami-v-tomu-shho-na-nomu-nemaye-zhodnoyi-ximeri-n232399.html”

ТОП новости

Вход