До Луцької ОТГ пропонують приєднати 7 прилеглих громад


До перспективного плану формування територіальних громад на Волині хочуть внести суттєві зміни. Відповідно до них Луцька ОТГ значно розшириться.

Пропозицію розглянули на засіданні регіональної робочої групи з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою базового та субрегіонального рівнів Волинської області 29 жовтня. Протокол оприлюднили на сторінці Липинської ОТГ, пише Конкурент.

Як йдеться у документі, до Луцької ОТГ пропонують ввести Жидичинську ОТГ Ківерцівського району, Липинську ОТГ (без Дернівської сільської ради), Підгайцівську ОТГ (з Хорлупівською сільською радою), Княгининівську ОТГ, Боратинську ОТГ, Гіркополонківську ОТГ, Заборольську ОТГ Луцького району.

Є зміни й щодо інших тергромад. Зокрема, Ковельська ОТГ, ймовірно, міститиме у складі Ружинську сільську раду Турійського району, Зеленську, Білинську, Доротищенську та Тойкутівську сільські ради Ковельського району.

Як зазначив радник Луцького міського голови Ігор Поліщук, така ініціатива буде взаємовигідна Луцьку та навколишнім ОТГ, вона зробить спільний бюджет потужнішим, значно зменшить реверсну дотацію, яка зараз «з’їдає» значну частину бюджету та дасть спільний потужний потенціал для розвитку.

«В зворотньому випадку негативні наслідки будуть і для Луцька, і для навколишніх ОТГ, окрім того, змушені будемо пустити приміські маршрутки в об’їзд міста, навколишні ОТГ будуть перераховувати кошти освітньої субвенції за навчання дітей в школах, так як це зараз відбувається з дітьми з садочків та понесуть інше фінансове навантаження, а реверсні дотації будуть щороку збільшуватися», – розповів депутат.

Детальніше – у документі:
Джерело статті: “https://www.volynnews.com/news/all/do-lutskoyi-oth-proponuiut-pryyednaty-7-prylehlykh-hromad/” Об этом сообщает real-vin.in.ua со ссылкой на СМИ.

ТОП новости

Вход