Угорське питання не повинно заважати співпраці НАТО з Україною, - Столтенберг


Генсек НАТО Єнс Столтенберг вважає, що позиція Угорщини щодо українського мовного закону не повинна бути перешкодою у співпраці Альянсу з Україною

Про це Столтенберг заявив в інтерв’ю Європейській правді. Об этом сообщает obyav.in.ua со ссылкой на СМИ.

"Отже — так, питання прав меншин лишається, і це серйозна річ, але вона не має затуляти все інше, що ми робимо разом з Україною, і щодо чого є згода усіх 29 союзників", — сказав Столтенберг.

Генсек наголосив, що результатами засідання Комісії Україна-НАТО в Києві всі країни погодилися на спільну заяву, яка однозначно закликає Росію забрати свої війська та озброєння з Донбасу та чітко підтримує Україну тощо.

Однак він не став уточнювати, як вдалося умовити угорців, які обіцяли заблокувати заяву.

"Я не буду розкривати деталі процесу. Головне, що у нас є чудова сильна заява з чіткою підтримкою України, і політичною, і практичною, яка однозначно засуджує дії Росії проти України", — сказав генсек.

30 жовтня Угорщина заблокувала спільну заяву НАТО щодо України через "невиконання Києвом вимог Будапешта щодо угорської меншини Закарпатської області".

Однак потім, у останню хвилину, Будапешт розблокував спільну заяву послів країн НАТО щодо України після того, як в текст документа внесли угорські поправки.


Джерело статті: “http://espreso.tv/news/2019/11/01/ugorske_pytannya_ne_povynno_zavazhaty_spivpraci_nato_z_ukrayinoyu_stoltenberg”

ТОП новости

Вход